+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

order, wyróżnienie w kategorii sprzedaż internetowa

UWAGA! Z dumą zawiadamiamy, że zostaliśmy wyróżnieni "Konsumenckim Laurem Zaufania". Gwarancja najwyższej jakości!

Jak zorganizować pogrzeb? Tradycyjny pogrzeb czy kremacja?

jak zorganizować pogrzeb, pogrzeb, urna pogrzebowa, pogrzeb formalności,

Jak zorganizować pogrzeb? Jest kilka formalności których musisz dopełnić, dlatego warto skorzystać z usług okolicznego zakładu pogrzebowego. Jego pracownicy to z pewnością osoby posiadające niezbędną wiedzę o wszystkich zagadnieniach związanych z organizacją pogrzebu.

Karta zgonu – to pierwszy i niezbędny element do zorganizowania pogrzebu. Kartę zgonu wystawia lekarz. Jeżeli śmierć nastąpiła w domu musimy wezwać lekarza z najbliższej przychodni lub z pogotowia, aby ten stwierdził zgon. Jeśli osoba zmarła w szpitalu należy dowiedzieć się gdzie i kiedy można dokumenty odebrać.

Przewiezienie ciała – gdy już mamy kartę zgonu, możemy przystąpić do procedury przewiezienia ciała. Powinien się tym zająć wybrany przez nas zakład pogrzebowy. Ciało przewozimy do kostnicy lub do krematorium. W zależności jaka formę pochówku wybieramy.

Organizowanie pogrzebu – w tym momencie możemy przystąpić do organizacji pogrzebu. Przy planowaniu przebiegu uroczystości warto posłuchać rad pracowników zakładu pogrzebowego i skorzystać z ich doświadczenia.

Akt zgonu – to ważna formalność, którą musimy dopełnić w ciągu 3 dni od wydania karty zgonu. Po akt zgonu musimy udać się do urzędu stanu cywilnego.

Jak zorganizować pogrzeb? Czy decydować się na kremację ciała?

>> Zdjęcie obrotowe – dotknij/zbliż <<

Kremacja staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Za wzrostem popularności kremacji przemawia wiele aspektów. Najważniejszym z nich jest aspekt finansowy. Urna na prochy jest po prostu tańsza od trumny, grób może być sporo mniejszy a i możemy wynająć mniejszą ilość osób do obsługi pogrzebu, ponieważ urnę może nieść jedna osoba.

Według polskiego prawa urnę możemy umieścić tylko w określonych miejscach. Czyli cmentarz, kolumbarium, katakumby.

Co to jest kolumbarium? Najczęściej jest to ściana z wydzielonymi miejscami na umieszczenie urny. Kolumbarium to coraz bardziej popularne miejsce pochówku prochów w urnie, ponieważ jest to ogromna oszczędność miejsca. To bardzo ważna kwestia, zwłaszcza dla dużych, gęsto zaludnionych miast.

Którą wybrać urnę?

Załóżmy, że podjęliśmy decyzję o skremowaniu ciała. Rodzi się w głowie kilka pytań dotyczących wyboru właściwej urny.

Gdzie kupić urnę? Nie musisz kupować urny w zakładzie pogrzebowym z którego korzystasz. Możesz kupić urnę wszędzie indziej, również przez internet.

Jak duża powinna być urna? Jeśli chodzi o pojemność urny, możesz to łatwo obliczyć korzystając z kalkulatora pojemności urny. Wystarczy wpisać przybliżoną wagę ciała a otrzymasz gotowe propozycje odpowiednich urn. Weź po uwagę również rozmiar zewnętrzny, jeżeli jest ograniczona przestrzeń na jej przechowywanie.

Jak przesypać prochy do urny? Bez paniki, większość zakładów pogrzebowych zrobi to za ciebie. Wystarczy, że dostarczysz im urnę. Gdybyś jednak sam się tego podjął skorzystaj z kilku rad jak to zrobić.

Z czego powinna być zrobiona urna? To zależy od miejsca jej przeznaczenia. Gdyby urna miała być umieszczona w grobie to zalecamy urny kamienne lub ze stali nierdzewnej. Urny odporne na wilgoć. Jeżeli urna będzie znajdowała się w kolumbarium lub innym miejscu o dogodnych warunkach to można zdecydować się na urny drewniane lub urny z innych materiałów.


>> Największy w Polsce sklep z urnami <<


2 thoughts on “Jak zorganizować pogrzeb? Tradycyjny pogrzeb czy kremacja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile prochów zostaje po kremacji?

Kremacja jest coraz popularniejszą formą pochówku, a jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: ile prochów zostaje po kremacji? Warto znać odpowiedź na to pytanie, aby odpowiednio dobrać urnę oraz zrozumieć proces kremacji. Waga Prochów po Kremacji Szacuje się, że prochy po procesie kremacji stanowią około 3,5% masy ciała dorosłego człowieka. W przypadku dzieci jest to […]

Czytaj więcej >>

Co odpisać na wiadomość o śmierci?

W obliczu śmierci bliskiej osoby wiele osób odczuwa silne emocje, które mogą być trudne do wyrażenia słowami. Jednym z najtrudniejszych momentów jest otrzymanie wiadomości o czyjejś śmierci. Niezależnie od tego, czy jesteś bliskim przyjacielem, krewnym czy tylko znajomym, ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednio odpowiedzieć na taką wiadomość. W tym artykule omówimy, co odpisać na […]

Czytaj więcej >>

Kondolencje: co to jest?

Kondolencje to wyraz współczucia i wsparcia dla osób przeżywających stratę bliskiej osoby. Są one istotnym elementem procesu żałoby, pomagającym w wyrażeniu żalu i okazaniu solidarności z rodziną zmarłego. Składanie kondolencji jest nie tylko wyrazem szacunku, ale także sposobem na wsparcie i pocieszenie tych, którzy przechodzą przez trudne chwile. Jak Wyrażać Kondolencje? Kondolencje mogą przybierać różne […]

Czytaj więcej >>