+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

UWAGA! Z dumą zawiadamiamy, że zostaliśmy wyróżnieni "Konsumenckim Laurem Zaufania". Gwarancja najwyższej jakości!

Jak przesypać prochy do urny?

prochy w urnie, jak przesypać prochy do urny

Jak przesypać prochy do urny aby były bezpieczne? Sposób przesypania prochów do urny jest bardzo łatwy, wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby nie popełnić błędu.

W jaki sposób otrzymujemy prochy z krematorium?

Krematorium przekazuje rodzinie prochy zmarłego w plastikowej torbie, zapakowanej w tymczasową urnę. Jest ona najczęściej wykonana z plastiku lub tektury. Krematoria, na życzenie rodziny, świadczą również usługi przesypywania prochów do urny. Jeżeli nie czujesz się komfortowo obcując ze szczątkami zmarłej osoby, możesz podać nam adres wysyłki do wskazanego krematorium. Wtedy będziesz mógł odebrać prochy przesypane już do właściwej urny.

Gdy nie chcesz rozpieczętować prochów otrzymanych z krematorium, oferujemy kilka urn, które pomieszczą niektóre “urny tymczasowe”. W ten sposób można włożyć całą zawartość otrzymana z krematorium bez potrzeby otwierania jej.

Przesypywanie prochów do urny. Urny otwierane od góry.

Większość urn dla dorosłych jest przystosowanych do umieszczenia w niej plastikowej torby na prochy. Po otworzeniu urny należy delikatnie włożyć plastikowa torbę do urny i bardzo powoli przesypać zawartość do środka. Torba powinna być solidnie zamknięta plastikową opaską zaciskową lub mocno zawiązana sznurkiem. Następnie należy delikatnie wepchnąć zawartość do urny i zakręcić.
Tak przygotowana urna jest już gotowa i może być umieszczona we właściwym miejscu.

Jak przesypać prochy do urny? Urny otwierane od spodu.

W przypadku urn otwieranych od spodu jest to nieco bardziej skomplikowane. Ważne jest to, żeby przed przesypywaniem prochów do urny odwrócić urnę i położyć na czymś miękkim, aby uniknąć porysowania wierzchniej części.

Bardzo waznym jest również to, aby przed zdjęciem spodu, zaznaczyć w jaki sposób jest zakręcony. Jest to bardzo istotne, aby ponownie zakręcić dokładnie w ten sam sposób. Miejsca po śrubkach na urnie muszą się zgadzać z otworami na zdjętym wieczku.

Po odkręceniu urny postępujemy podobnie jak w przypadku urn otwieranych od góry. Wkładamy plastikową torbę do środka i przesypujemy prochy. Torbę zamykamy plastikowa opaska zaciskową lub mocno wiążemy sznurkiem.

Przed zamknięciem sprawdzamy czy przyklejone nalepki są w tym samym miejscu, w którym były przed odkręceniem wieczka. Należy również uważać podczas zakręcania aby plastikowa torba z prochami nie podeszła pomiędzy urnę a wieczko.

Teraz możemy już bezpiecznie odwrócić urnę. Jeżeli zaistniały jakiekolwiek problemy, proszę skorzystaj z naszego filmu instruktażowego lub skontaktuj sie z nami.

Uszczelnianie urny kremacyjnej.

Gdy zdecydowałeś się na zakup urny, z małym otworem do przesypywania prochów do urny, dla bezpieczeństwa powinieneś uszczelnić klejem lub silikonem elementy łączenia. Urny typu relikwiarz również powinny być zabezpieczone, ponieważ są one małych rozmiarów i może być niewygodnie umieścić w niej prochy w plastikowej torbie.

Taki silikon możesz kupić w dowolnym sklepie z akcesoriami domowymi lub z narzędziami. Silikon należy ostrożnie rozprowadzić na łączeniu urny z wieczkiem.

otwór w urnie

Przykładowe otwory do przesypywania prochów do urny, bez użycia plastikowej torby.

W celu przesypania prochów do tego typu urny, rekomendujemy użycie czegoś w rodzaju lejka lub stożka. Można go wykonać z twardego papieru, giętkiego plastiku lub innego podobnego materiału. Zapobiegnie to przypadkowemu rozsypaniu prochów poza urnę.