+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

Pudełko na prochy, które powstały w procesie kremacji.

pudełko na prochy

Śmierć jest naturalną częścią życia, a utrata ukochanej osoby to doświadczenie, przez które każdy przechodzi w pewnym momencie. Jednym ze sposobów uczczenia i upamiętnienia tych, którzy odeszli, jest przechowywanie ich prochów w specjalnym pudełku na prochy. Pudełko na prochy to pojemnik, który może pomieścić skremowane szczątki bliskiej osoby. W tym artykule dowiemy się, czym jest pudełko na prochy, dla kogo jest przeznaczone i jakie są różne rodzaje pudełek.

Co to jest pudełko na prochy?

Pudełko na popiół lub prochy, znane również jako urna, to pojemnik, w którym znajdują się prochy osoby poddanej kremacji. Pudełka te mogą być wykonane z różnych materiałów, głównie z drewna lub metalu. Niektóre pudełka są proste, podczas gdy inne są bardziej rozbudowane i można je dostosować za pomocą specjalnych ozdób lub pamiątkowej plakietki z własnym tekstem.

Rozmiar pudełka będzie zależał od ilości popiołów, które należy przechowywać. Typowe pudełko na prochy może pomieścić skremowane szczątki osoby dorosłej. Jeśli potrzebne jest większe pudełko, niektóre firmy oferują pudełka podwójne lub towarzyszące, które mogą pomieścić szczątki dwóch osób.

podwójne pudełko na prochy

Zapewne nie wiesz jaką pojemność powinien mieć pojemnik na prochy. Oblicza się to na podstawie wagi ciała. Skorzystaj ze specjalnego kalkulatora, gdzie wystarczy wpisać przybliżoną wagę ciała a kalkulator zaproponuje odpowiednie urny.

>> Kalkulator pojemności urny <<

Dla kogo są Pudełka na popiół?

Pudełko na prochy jest odpowiednie dla każdego, kto chce z szacunkiem i godnością przechować prochy bliskiej osoby. Niektórzy ludzie wolą rozrzucić prochy swoich bliskich, podczas gdy inni wolą trzymać ich blisko siebie lub pochować w grobie lub kolumbarium. Pudełka na prochy są również idealne dla rodzin, które chcą podzielić się szczątkami bliskiej osoby lub dla tych, którzy chcą zachować prochy jako pamiątkę. Dostępne możliwości są regulowane przepisami prawa dla każdego kraju. Sprawdź na co zezwala prawo w Polsce.

Czarne drewniane pudełko na prochy

Czarne drewniane pudełka na prochy to popularny wybór dla tych, którzy chcą klasycznego i ponadczasowego wyglądu. Pudełka te są zwykle wykonane z twardego drewna. Czarne wykończenie nadaje pudełku elegancki i wyrafinowany wygląd, który będzie pasował do każdego wystroju.

Wiele czarnych drewnianych pudełek na prochy ma proste kształty z ozdobami takimi jak srebrna lub złota tabliczka z nazwiskiem zmarłego i jego datami. Czarne pudełko to również idealna podstawa do umieszczenia dowolnej ozdoby.

Pudełko na prochy ze stali nierdzewnej

Pojemniki na prochy ze stali nierdzewnej to bardziej nowoczesna opcja dla tych, którzy chcą eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Te pudełka są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nadaje im błyszczące i odblaskowe wykończenie. Pudełka na popioły ze stali nierdzewnej są trwałe, wytrzymałe i są idealne dla tych, którzy chcą pudełka, które wytrzyma próbę czasu.

Wiele pudełek na prochy ze stali nierdzewnej ma spersonalizowane grawerunki, takie jak imię i nazwisko oraz daty zmarłego lub specjalną wiadomość. Niektóre pudełka mogą być również wyposażone w małą przegródkę na pamiątki, w której można przechowywać kosmyk włosów lub małą pamiątkę.

Jakie dekoracje mogą mieć zwykłe pudełka na prochy?

Zwykłe pudełka na popioły, które są zwykle wykonane z drewna lub stali nierdzewnej, można dostosować za pomocą różnych dekoracji i wzorów. Niektóre popularne opcje obejmują:

  1. Grawerowanie: wiele firm oferuje usługi grawerowania, które umożliwiają klientom umieszczenie na pudełku specjalnej wiadomości lub nazwiska i daty zmarłego. Grawerowanie może być wykonane w różnych czcionkach i stylach w zależności od indywidualnych preferencji.
  2. Malowane wzory: Drewniane i ceramiczne pudełka na popioły można malować różnymi wzorami, takimi jak kwiaty, zwierzęta lub krajobrazy. Te projekty mogą być proste lub skomplikowane i można je dostosować, aby odzwierciedlały zainteresowania lub osobowość zmarłego.
  3. Ramki na zdjęcia: Niektóre pudełka są dostarczane z małymi ramkami na zdjęcia, na których można umieścić zdjęcie zmarłego. To świetny sposób na spersonalizowanie pudełka i zachowanie pamięci o zmarłym.
  4. Rzeźby: Niektóre pudełka na prochy są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak rzeźby lub dzieła sztuki.
  5. Mocowane ozdoby takie jak: Krzyż, lilia, róża, drzewo i inne.

Urna pogrzebowa w kształcie pudełka to idealny wybór dla osoby, która za życia upatrywała piękna w prostocie i stroniła od przepychu.


Pudełka na prochy i wiele innych modeli urn kremacyjnych można znaleźć w największym w Polsce sklepie internetowym.

>> Największy w Polsce sklep z urnami <<


One thought on “Pudełko na prochy, które powstały w procesie kremacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co na pogrzeb zamiast kwiatów? Alternatywne formy wyrazu szacunku.

Strata bliskiej nam osoby jest przykrym wydarzeniem dla każdego z nas. W sposób godny chcemy pożegnać naszego przyjaciela lub członka rodziny. Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za organizację pogrzebu, bardzo starannie wybieramy dom pogrzebowy. Chcemy, aby ostatnia droga zmarłego miała właściwą oprawę. Przeważnie rodzina oraz przyjaciele przybywający na pogrzeb przynoszą ze sobą kwiaty. Bardzo często jednak rezygnuje […]

Czytaj więcej >>

Stypa – Spotkanie Rodzinne z Okazji Śmierci Kogoś Bliskiego.

Stypa, jako tradycja o długim rodowodzie w Polsce, budzi wiele pytań dotyczących jej sensu i znaczenia. Co więc warto wiedzieć o tej praktyce? Co To Jest Stypa? Nazwa „stypa” wywodzi się od łacińskiego słowa „stipis”, które oznacza datek czy jałmużnę. To uroczysty poczęstunek, zazwyczaj organizowany w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół zmarłego, mający na celu […]

Czytaj więcej >>

Kapsuła czasu pojemnik. Co włożyć? Co napisać? Gdzie umieścić?

Kapsuła czasu pojemnik na wspomnienia i marzenia, fascynuje ludzi od pokoleń. To magiczne miejsce, w którym możemy schować nie tylko przedmioty, ale także nasze myśli i uczucia, by przekazać je przyszłym pokoleniom. W tym artykule odkryjemy, co warto umieścić w kapsule czasu, jak wyrazić swoje myśli i marzenia, oraz gdzie znaleźć idealne miejsce dla tego […]

Czytaj więcej >>