+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

Urny na prochy. Wspaniałe urny pogrzebowe, godne pożegnanie.

urny pogrzebowe, urny na prochy, urny na prochy cena, urny na prochy kamienne, urny metalowe, urny metalowe producent, cena urny metalowej

Co to są urny na prochy? Są to pojemniki przystosowane do przechowywania prochów po zmarłej osobie, która została skremowana. Czasy się zmieniają, świat idzie z postępem. W związku z tym coraz bardziej popularna w Polsce staje się kremacja.

Urny na prochy a tradycja.

W Polsce bardzo głęboko zakorzenioną tradycją jest pochówek w trumnie, ponieważ w naszej kulturze urny są czymś nowym i rzadziej spotykanym. Zwłaszcza na terenach wiejskich ludzie bardziej skłaniają się ku tradycyjnym pochówkom.

urny pogrzebowe artystyczne, urny decoupage, urna na prochy

Polacy pomimo dużego przywiązania do tradycji i religii zaczynają powoli dostrzegać zalety związane z kremacją. Niewątpliwie dużym plusem są niższe koszty kremacji, ponieważ większość urn jest po prostu tańsza od klasycznej trumny.

Co za tym idzie potrzebujemy wynająć mniej osób do obsługi uroczystości pogrzebowej, dlatego że urnę pogrzebową może nieść jedna osoba. Przy klasycznej trumnie potrzebujemy kilku osób.

Na kremację zwłok inaczej patrzą w dzisiejszych czasach również księża i zarządcy cmentarzy, które stale się rozrastają. W związku z tym obserwujemy powstawanie kolumbarium, przystosowanych do przechowywania urn pogrzebowych.

Zaletą kremacji jest również oszczędność miejsca. Stale rozrastające się nekropolie z biegiem czasu zawężają coraz bardzie przestrzeń życiową zwłaszcza w gęsto zaludnionych miastach.

Trumna czy urna na prochy?

Podejmowanie decyzji, związanych z organizacją pogrzebu bliskiej osoby zawsze jest trudne. Przy wyborze należy przemyśleć wiele aspektów tej decyzji, ponieważ poza kwestiami finansowymi należy uwzględnić na przykład ostatnią wolę zmarłej osoby lub wolę najbliższej rodziny.

Jaką wybrać urnę?

Przy wyborze urny pogrzebowej musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Na początku musimy wybrać urnę o odpowiedniej pojemności, tak aby prochy w całości się do niej zmieściły. Jak to zrobić? Wystarczy, że skorzystasz ze specjalnie przygotowanego kalkulatora, w którym wpiszesz przybliżoną wagę ciała, następnie otrzymasz odpowiedź, jakiej urny potrzebujesz.

>> KALKULATOR POJEMNOŚCI URNY<<

Urny dla dzieci będą mniejsze niż urny przeznaczone dla dorosłych. Istnieją również duże urny w rozmiarze XL, przeznaczone na prochy dwojga dorosłych ludzi.

Następnie należy się zastanowić z jakich materiałów ma urna być wykonana. Jeżeli urna ma spocząć w grobie, należy unikać drewna lub innych materiałów wrażliwych na wilgoć. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór urny ze stali nierdzewnej. W przypadku umieszczenia urny w kolumbarium urny drewniane spełniają doskonale swoją funkcję.

Urny dzielą się również na wyznaniowe i świeckie. W zależności czy zmarła osoba była religijna czy nie. Urny świeckie nie mają na sobie żadnych religijnych emblematów i ozdób.

>> Największy w Polsce sklep z urnami <<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co na pogrzeb zamiast kwiatów? Alternatywne formy wyrazu szacunku.

Strata bliskiej nam osoby jest przykrym wydarzeniem dla każdego z nas. W sposób godny chcemy pożegnać naszego przyjaciela lub członka rodziny. Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za organizację pogrzebu, bardzo starannie wybieramy dom pogrzebowy. Chcemy, aby ostatnia droga zmarłego miała właściwą oprawę. Przeważnie rodzina oraz przyjaciele przybywający na pogrzeb przynoszą ze sobą kwiaty. Bardzo często jednak rezygnuje […]

Czytaj więcej >>

Stypa – Spotkanie Rodzinne z Okazji Śmierci Kogoś Bliskiego.

Stypa, jako tradycja o długim rodowodzie w Polsce, budzi wiele pytań dotyczących jej sensu i znaczenia. Co więc warto wiedzieć o tej praktyce? Co To Jest Stypa? Nazwa „stypa” wywodzi się od łacińskiego słowa „stipis”, które oznacza datek czy jałmużnę. To uroczysty poczęstunek, zazwyczaj organizowany w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół zmarłego, mający na celu […]

Czytaj więcej >>

Kapsuła czasu pojemnik. Co włożyć? Co napisać? Gdzie umieścić?

Kapsuła czasu pojemnik na wspomnienia i marzenia, fascynuje ludzi od pokoleń. To magiczne miejsce, w którym możemy schować nie tylko przedmioty, ale także nasze myśli i uczucia, by przekazać je przyszłym pokoleniom. W tym artykule odkryjemy, co warto umieścić w kapsule czasu, jak wyrazić swoje myśli i marzenia, oraz gdzie znaleźć idealne miejsce dla tego […]

Czytaj więcej >>