+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

order, wyróżnienie w kategorii sprzedaż internetowa

UWAGA! Z dumą zawiadamiamy, że zostaliśmy wyróżnieni "Konsumenckim Laurem Zaufania". Gwarancja najwyższej jakości!

Kremacja. Gdzie umieścić prochy po procesie spalenia zwłok?

Kremacja, inaczej ciałopalenie to znana i uznawana przez wiele religii forma pogrzebu, która polega na spaleniu ciała ogniem. Współcześnie proces kremacji odbywa się w specjalnie przygotowanych piecach kremacyjnych. Przede wszystkim takie piece przystosowane są do spalenia jednej osoby, w odróżnieniu od pieców krematoryjnych, w których spala się zwłoki kilku osób.

W wyniku ciałopalenia powstają szczątki w postaci prochów, które rodzina najczęściej otrzymuje w tak zwanej urnie tymczasowej z kartonu lub plastiku. Co najważniejsze prochy należy przesypać do urny na prochy. Można to zrobić samemu lub zlecić to krematorium lub zakładowi pogrzebowemu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kremacja

Wynikiem kremacji są prochy. Gdzie kupić urnę na nie?

Można kupić w zakładzie pogrzebowym, z którego usług się korzysta, lub tak naprawdę gdziekolwiek indziej. Nie jest prawdą, że należy urnę kupić w zakładzie pogrzebowym. Możesz to zrobić w innym miejscu a dom pogrzebowy nie może odmówić przyjęcia urny zakupionej gdzie indziej.

Jeżeli nie zadawala Cię jakość lub wygląd urny, możesz poszukać w internecie. W tym przypadku często ważny jest czas, więc urny zamówione do godziny 12.00 wysyłamy ten sam dzień. Na terenie Polski przesyłka za darmo!

Zdjęcie obrotowe – dotknij/zbliż


>> Największy w Polsce sklep z urnami <<


Gdzie przechowywać urnę?

Polskie prawo jednoznacznie wskazuje na konkretne miejsca, gdzie mogą spocząć zwłoki zmarłego. Zgodnie z artykułem 12 i 16 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych zmarłych należy pochować w grobie ziemnym, murowanym, katakumbach lub w szczególnym przypadku zatopienie w morzu. W przypadku urny pogrzebowej może być to kolumbarium.

Tak samo sprawa się ma, jeśli chodzi o miejsce pochówku. Czy grób czy kolumbarium musi znajdować się na cmentarzu. Za niedotrzymanie tych wytycznych grozi kara grzywny lub aresztu.

Na jaką urnę się zdecydować?

To zależy, gdzie taka urna będzie przechowywana, ponieważ nie wszystkie materiały będą odpowiednie do niektórych warunków. Gdy planujemy umieścić urnę w grobie ziemnym lub murowanym, zaleca się wykorzystanie urn z kamienia lub ze stali nierdzewnej, ze względu na możliwą wilgoć.

Natomiast, gdy wybierzemy kolumbarium lub katakumby, można wykorzystać na przykład urny drewniane lub ceramiczne.

Kremacja a obyczaje społeczeństwa.

W Polsce kremacja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Wpływ na to ma wiele czynników, głownie finansowych i coraz więcej problemów z wolnym miejscem na cmentarzach. Tradycją w Polsce było grzebanie ciała w tradycyjnych trumnach. Natomiast kolejne pokolenia podchodzą już bardziej przychylnie to takiej formy pochówku, doceniając jej zalety.

Jaką wybrać urnę? >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesądy związane z kremacją ciała

Kremacja ciała to praktyka, która w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zyskała na popularności, stając się coraz powszechniejszą alternatywą dla tradycyjnego pochówku. Jednak wciąż wokół tego procesu narosło wiele przesądów i mitów, często związanych z religijnymi wierzeniami, kulturowymi tradycjami lub obawami dotyczącymi środowiska. Kremacja, przesądy i mity to tematy, które wymagają bliższego przyjrzenia się, aby rozwiać […]

Czytaj więcej >>

Pogrzeb dziecka nienarodzonego. Pogrzeb płodu.

Pogrzeb dziecka nienarodzonego to zagadnienie, które często budzi wiele pytań i wątpliwości. Czy rodzice mają obowiązek zorganizowania pogrzebu? Jakie są prawa i obowiązki w przypadku poronienia? W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi bliżej, omawiając zarówno kwestie prawne, jak i praktyczne związane z pogrzebem dziecka nienarodzonego. Pochówek dziecka nienarodzonego – prawo czy obowiązek? Niezależnie od […]

Czytaj więcej >>

Prywatne miejsce pamięci.

Prywatne miejsce pamięci to nie tylko fizyczne ukształtowanie przestrzeni, ale przede wszystkim symboliczny hołd dla naszych bliskich, którzy odeszli. To wyjątkowe sanktuarium, w którym możemy oddać cześć ich pamięci oraz znaleźć ukojenie i poczucie bliskości. Przyjrzymy się temu, jak możemy stworzyć takie prywatne miejsce pamięci oraz jakie elementy mogą w nim znaleźć swoje miejsce. Czy […]

Czytaj więcej >>