+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

Kremacja. Gdzie umieścić prochy po procesie spalenia zwłok?

kremacja, urny na prochy, urny pogrzebowe różne rodzaje

Kremacja, inaczej ciałopalenie to znana i uznawana przez wiele religii forma pogrzebu, która polega na spaleniu ciała ogniem. Współcześnie proces kremacji odbywa się w specjalnie przygotowanych piecach kremacyjnych. Przede wszystkim takie piece przystosowane są do spalenia jednej osoby, w odróżnieniu od pieców krematoryjnych, w których spala się zwłoki kilku osób.

W wyniku ciałopalenia powstają szczątki w postaci prochów, które rodzina najczęściej otrzymuje w tak zwanej urnie tymczasowej z kartonu lub plastiku. Co najważniejsze prochy należy przesypać do urny na prochy. Można to zrobić samemu lub zlecić to krematorium lub zakładowi pogrzebowemu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kremacja

Wynikiem kremacji są prochy. Gdzie kupić urnę na nie?

Można kupić w zakładzie pogrzebowym, z którego usług się korzysta, lub tak naprawdę gdziekolwiek indziej. Nie jest prawdą, że należy urnę kupić w zakładzie pogrzebowym. Możesz to zrobić w innym miejscu a dom pogrzebowy nie może odmówić przyjęcia urny zakupionej gdzie indziej.

Jeżeli nie zadawala Cię jakość lub wygląd urny, możesz poszukać w internecie. W tym przypadku często ważny jest czas, więc urny zamówione do godziny 12.00 wysyłamy ten sam dzień. Na terenie Polski przesyłka za darmo!


REMEMBER FOREVER – SKLEP INTERNETOWY


Gdzie przechowywać urnę?

Polskie prawo jednoznacznie wskazuje na konkretne miejsca, gdzie mogą spocząć zwłoki zmarłego. Zgodnie z artykułem 12 i 16 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych zmarłych należy pochować w grobie ziemnym, murowanym, katakumbach lub w szczególnym przypadku zatopienie w morzu. W przypadku urny pogrzebowej może być to kolumbarium.

Tak samo sprawa się ma, jeśli chodzi o miejsce pochówku. Czy grób czy kolumbarium musi znajdować się na cmentarzu. Za niedotrzymanie tych wytycznych grozi kara grzywny lub aresztu.

Na jaką urnę się zdecydować?

To zależy, gdzie taka urna będzie przechowywana, ponieważ nie wszystkie materiały będą odpowiednie do niektórych warunków. Gdy planujemy umieścić urnę w grobie ziemnym lub murowanym, zaleca się wykorzystanie urn z kamienia lub ze stali nierdzewnej, ze względu na możliwą wilgoć.

Natomiast, gdy wybierzemy kolumbarium lub katakumby, można wykorzystać na przykład urny drewniane lub ceramiczne.

Kremacja a obyczaje społeczeństwa.

W Polsce kremacja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Wpływ na to ma wiele czynników, głownie finansowych i coraz więcej problemów z wolnym miejscem na cmentarzach. Tradycją w Polsce było grzebanie ciała w tradycyjnych trumnach. Natomiast kolejne pokolenia podchodzą już bardziej przychylnie to takiej formy pochówku, doceniając jej zalety.

Jaką wybrać urnę? >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *