+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

Relikwiarz jako mała urna na prochy.

relikwiarz, relikwiarze, relikwiarz na prochy, relikwiarz inaczej, relikwiarz w kształcie, relikwiarz cena, relikwiarz z prochami w domu, relikwiarz co to

Relikwiarz kojarzony jest najczęściej z akcesoriami liturgicznymi, lecz relikwiarzem nazywamy również małą urnę na prochy, która mieści niewielką ilość prochów.

Jest to mały pojemnik na prochy, używany jako urna towarzysząca dla większej, pełnowymiarowej urny. Nasze relikwiarze mają pojemność w granicach od 0.01 litra do 0.50 litra. Relikwiarz może być wykorzystywany też jako pojedyncza urna, np. dla domowego zwierzaka. Częstym zastosowaniem relikwiarza jest również przechowywanie pamiątek z ważnych dla nas miejsc, np.: ziemi, piasku i innych.

>> Relikwiarze – Sklep Internetowy <<

relikwiarz wymiary, relikwiarz cena
relikwiarz wymiary

Czym różni się relikwiarz od zwykłej urny?

urna towarzysząca, duża i mała urna

Relikwiarze różnią się od zwykłej urny przede wszystkim rozmiarem i zastosowaniem. Mogą być identycznym, mniejszym odpowiednikiem lub też wyglądać zupełnie inaczej. Materiały wykorzystuje się identyczne jak dla większych urn. Relikwiarze funkcjonują jako małe pojemniki na część prochów lub na całość prochów małej istoty.

W jakich sytuacjach ludzie wybierają małe urny?

Relikwiarze są idealne w kilku sytuacjach. Ponieważ są bardzo niewielkich rozmiarów, znajdują zastosowanie tam, gdzie duże urny byłyby niepraktyczne.

Pozwalają na podzielenie prochów zmarłej osoby na klika porcji, aby każdy z członków rodziny mógł u siebie przechowywać fragment doczesnych szczątków zmarłego. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych rodzin lub wielodzietnych małżeństw. Rozdzielenie prochów na członków rodziny może być wyrazem uhonorowania pamięci po zmarłym. W Polsce przechowywanie prochów w domu jest nielegalne lecz w państwach zachodnich jest to częsta praktyka.

Gdy ostatnim życzeniem zmarłego było pochowanie na cmentarzu lub rozsypanie prochów, relikwiarz pozwala na jednoczesne poszanowanie woli zmarłego i zarazem zatrzymanie niewielkiej części ukochanej osoby blisko siebie.

Niektórzy ludzie wybierają relikwiarz ze względu na warunki mieszkaniowe i ograniczoną przestrzeń. Dla takiej małej urny łatwiej znaleźć odpowiednią przestrzeń, zwłaszcza, jeżeli posiadamy ciasne mieszkanie.

Niektóre z naszych relikwiarzy mogą posłużyć jako urna na prochy małych zwierząt domowych.

Z czego wykonane są relikwiarze?

Podobnie jak pełnowymiarowe urny wykonuje się z różnych materiałów. Są to zawsze trwałe i elegancko wykończone urny. Najczęściej są one przeznaczone do przechowywania w domu lub kolumbarium i służą również jako element ozdobny.

Czy relikwiarz może być spersonalizowany?

Oczywiście tak. W przypadku dzielenia prochów pomiędzy członków rodziny, każdy może wybrać swój własny, osobisty tekst, który może umieścić na relikwiarzu. Tekst jest grawerowany laserowo na złotej lub srebrnej plakietce. W przypadku gdy nie ma możliwości naklejenia na urnie, dodajemy pamiątkową plakietkę stojącą osobno.

relikwiarz w kształcie, relikwiarz inaczej, relikwiarz na prochy

Relikwiarz jako urna dla zwierząt.

Większość zwierząt domowych potrzebuje małego pojemnika na prochy. Doskonale w tej funkcji sprawdzi się właśnie relikwiarz. Dla psów, kotów, ptaków, królików, chomików i innych małych zwierzątek domowych, wystarczająca może się okazać urna tego typu.
Dobrym pomysłem jest również spersonalizowanie takiej urny, ponieważ ułatwi nam to wracanie wspomnieniami do chwil z przeszłości. Mały rozmiar urny ułatwi nam trzymanie szczątków blisko siebie.

Jeżeli masz pytania – skontaktuj się z nami!

2 thoughts on “Relikwiarz jako mała urna na prochy.

  1. Posiadam kilka :). Wspaniałe miejsce do przechowywania pamiątek z ważnych dla mnie miejsc. Poza tym pięknie prezentują się na mojej półeczce :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co na pogrzeb zamiast kwiatów? Alternatywne formy wyrazu szacunku.

Strata bliskiej nam osoby jest przykrym wydarzeniem dla każdego z nas. W sposób godny chcemy pożegnać naszego przyjaciela lub członka rodziny. Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za organizację pogrzebu, bardzo starannie wybieramy dom pogrzebowy. Chcemy, aby ostatnia droga zmarłego miała właściwą oprawę. Przeważnie rodzina oraz przyjaciele przybywający na pogrzeb przynoszą ze sobą kwiaty. Bardzo często jednak rezygnuje […]

Czytaj więcej >>

Stypa – Spotkanie Rodzinne z Okazji Śmierci Kogoś Bliskiego.

Stypa, jako tradycja o długim rodowodzie w Polsce, budzi wiele pytań dotyczących jej sensu i znaczenia. Co więc warto wiedzieć o tej praktyce? Co To Jest Stypa? Nazwa „stypa” wywodzi się od łacińskiego słowa „stipis”, które oznacza datek czy jałmużnę. To uroczysty poczęstunek, zazwyczaj organizowany w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół zmarłego, mający na celu […]

Czytaj więcej >>

Kapsuła czasu pojemnik. Co włożyć? Co napisać? Gdzie umieścić?

Kapsuła czasu pojemnik na wspomnienia i marzenia, fascynuje ludzi od pokoleń. To magiczne miejsce, w którym możemy schować nie tylko przedmioty, ale także nasze myśli i uczucia, by przekazać je przyszłym pokoleniom. W tym artykule odkryjemy, co warto umieścić w kapsule czasu, jak wyrazić swoje myśli i marzenia, oraz gdzie znaleźć idealne miejsce dla tego […]

Czytaj więcej >>