+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

UWAGA! Z dumą zawiadamiamy, że zostaliśmy wyróżnieni "Konsumenckim Laurem Zaufania". Gwarancja najwyższej jakości!

Relikwiarz jako mała urna na prochy.

relikwiarz, relikwiarze, relikwiarz na prochy, relikwiarz inaczej, relikwiarz w kształcie, relikwiarz cena, relikwiarz z prochami w domu, relikwiarz co to

Relikwiarz kojarzony jest najczęściej z akcesoriami liturgicznymi, lecz relikwiarzem nazywamy również małą urnę na prochy, która mieści niewielką ilość prochów.

Jest to mały pojemnik na prochy, używany jako urna towarzysząca dla większej, pełnowymiarowej urny. Nasze relikwiarze mają pojemność w granicach od 0.01 litra do 0.50 litra. Relikwiarz może być wykorzystywany też jako pojedyncza urna, np. dla domowego zwierzaka. Częstym zastosowaniem relikwiarza jest również przechowywanie pamiątek z ważnych dla nas miejsc, np.: ziemi, piasku i innych.

>> Relikwiarze – Sklep Internetowy <<

relikwiarz wymiary, relikwiarz cena
relikwiarz wymiary

Czym różni się relikwiarz od zwykłej urny?

urna towarzysząca, duża i mała urna

Relikwiarze różnią się od zwykłej urny przede wszystkim rozmiarem i zastosowaniem. Mogą być identycznym, mniejszym odpowiednikiem lub też wyglądać zupełnie inaczej. Materiały wykorzystuje się identyczne jak dla większych urn. Relikwiarze funkcjonują jako małe pojemniki na część prochów lub na całość prochów małej istoty.

>> Zdjęcie obrotowe – dotknij/zbliż <<

W jakich sytuacjach ludzie wybierają małe urny?

Relikwiarze są idealne w kilku sytuacjach. Ponieważ są bardzo niewielkich rozmiarów, znajdują zastosowanie tam, gdzie duże urny byłyby niepraktyczne.

Pozwalają na podzielenie prochów zmarłej osoby na klika porcji, aby każdy z członków rodziny mógł u siebie przechowywać fragment doczesnych szczątków zmarłego. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych rodzin lub wielodzietnych małżeństw. Rozdzielenie prochów na członków rodziny może być wyrazem uhonorowania pamięci po zmarłym. W Polsce przechowywanie prochów w domu jest nielegalne lecz w państwach zachodnich jest to częsta praktyka.

Gdy ostatnim życzeniem zmarłego było pochowanie na cmentarzu lub rozsypanie prochów, relikwiarz pozwala na jednoczesne poszanowanie woli zmarłego i zarazem zatrzymanie niewielkiej części ukochanej osoby blisko siebie.

Niektórzy ludzie wybierają relikwiarz ze względu na warunki mieszkaniowe i ograniczoną przestrzeń. Dla takiej małej urny łatwiej znaleźć odpowiednią przestrzeń, zwłaszcza, jeżeli posiadamy ciasne mieszkanie.

Niektóre z naszych relikwiarzy mogą posłużyć jako urna na prochy małych zwierząt domowych.

Z czego wykonane są relikwiarze?

Podobnie jak pełnowymiarowe urny wykonuje się z różnych materiałów. Są to zawsze trwałe i elegancko wykończone urny. Najczęściej są one przeznaczone do przechowywania w domu lub kolumbarium i służą również jako element ozdobny.

Czy relikwiarz może być spersonalizowany?

Oczywiście tak. W przypadku dzielenia prochów pomiędzy członków rodziny, każdy może wybrać swój własny, osobisty tekst, który może umieścić na relikwiarzu. Tekst jest grawerowany laserowo na złotej lub srebrnej plakietce. W przypadku gdy nie ma możliwości naklejenia na urnie, dodajemy pamiątkową plakietkę stojącą osobno.

relikwiarz w kształcie, relikwiarz inaczej, relikwiarz na prochy

Relikwiarz jako urna dla zwierząt.

Większość zwierząt domowych potrzebuje małego pojemnika na prochy. Doskonale w tej funkcji sprawdzi się właśnie relikwiarz. Dla psów, kotów, ptaków, królików, chomików i innych małych zwierzątek domowych, wystarczająca może się okazać urna tego typu.
Dobrym pomysłem jest również spersonalizowanie takiej urny, ponieważ ułatwi nam to wracanie wspomnieniami do chwil z przeszłości. Mały rozmiar urny ułatwi nam trzymanie szczątków blisko siebie.

Jeżeli masz pytania – skontaktuj się z nami!

2 thoughts on “Relikwiarz jako mała urna na prochy.

  1. Posiadam kilka :). Wspaniałe miejsce do przechowywania pamiątek z ważnych dla mnie miejsc. Poza tym pięknie prezentują się na mojej półeczce :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pęknięte serca. Symboliczna ozdoba na urnę pogrzebową i nie tylko.

W trudnych chwilach żałoby ludzie często szukają sposobów, aby wyrazić swój ból i uczucia związane ze stratą bliskiej osoby. Jednym z symbolicznych elementów, które często towarzyszą temu procesowi, są pęknięte serca. Ta delikatna ozdoba staje się nie tylko wyrazem emocji, ale także głębokim symbolem żalu i współczucia. Pęknięte serca, choć na pierwszy rzut oka mogą […]

Czytaj więcej >>

Samodzielne radzenie sobie z żałobą: Wskazówki i strategie

Gdy tracimy bliską osobę, doświadczamy silnych emocji, które mogą być trudne do zrozumienia i przezwyciężenia. Samodzielne radzenie sobie z żałobą może być złożonym procesem, ale istnieją strategie, które mogą pomóc przejść przez ten trudny czas. Zrozumienie żałoby Żałoba jest naturalną reakcją na utratę bliskiej osoby. To proces, który każdy przechodzi w indywidualny sposób. Istnieją różne […]

Czytaj więcej >>

Urna z grawerem. Stwórz urnę z wyjątkowym miejscem.

W procesie upamiętniania życia naszych ukochanych, wybór urny ma głębokie znaczenie. Każda urna staje się nie tylko naczyniem, które chroni prochy bliskiej osoby, ale również ucieleśnieniem esencji ich życiowej podróży. W tej eksploracji zagłębiamy się w sztukę tworzenia spersonalizowanych urn, stworzonych, aby oddać hołd ukochanym wspomnieniom, wyjątkowym miejscom i trwałym więziom, które definiują dziedzictwo naszych […]

Czytaj więcej >>