+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

Urny artystyczne. Nietuzinkowe urny z artystyczną duszą.

urny artystyczne, urny pogrzebowe artystyczne, urny na prochy artystyczne, urna z sercem, urna na prochy artystyczna

Jak godnie uhonorować zmarłą osobę? Czy urny artystyczne będą dobrym rozwiązaniem? Jest bardzo wiele możliwości do rozważenia. Dobrze jest poświęcić więcej czasu na zastanowienie się i wybór odpowiedniej urny na prochy ukochanej osoby. Wybór musi być przemyślany, ponieważ często urna staje się ostatnim miejscem spoczynku doczesnych szczątków bliskiej osoby.

Kiedy wybrać urnę artystyczną?

urny pogrzebowe artystyczne nastalgia

Wtedy, kiedy chcemy, aby urna nie była tylko zwyczajnym pojemnikiem na prochy, dobrym rozwiązaniem są urny artystyczne. Tego typu urny są czymś w rodzaju specjalnego uhonorowania zmarłej, bliskiej osoby. Mogą przywoływać wspomnienia, wywoływać emocje lub przypominać jak ważna dla nas była ta osoba.

W jakich sytuacjach ludzie wybierają urny artystyczne?

Ludzie często wybierają urny artystyczne w sytuacjach, w których chcą stworzyć unikalny i osobisty sposób upamiętnienia bliskiej osoby, która zmarła. Te szczególne urny mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, szkło, metal lub drewno, i mogą być ozdobione ręcznie malowanymi elementami, zdobieniami lub nawet dziełami sztuki.

Wybór urny artystycznej może być sposobem na uczczenie indywidualnego charakteru i osobowości osoby zmarłej. Na przykład, osoba o artystycznych zainteresowaniach lub kochająca naturę może być upamiętniona poprzez urnę z ręcznie malowanymi kwiatami lub krajobrazami. Z kolei osoba o bardziej tradycyjnym lub eleganckim stylu może być lepiej oddana przez urnę z metalowymi zdobieniami lub klasycznymi motywami.

Kilka przykładowych motywów, ujętych w postaci urny artystycznej:

 • ✅ 'Miasto nocą’ – urna ze stali nierdzewnej, ozdobiona przez naszego artystę. Kula ze stali nierdzewnej, która przypomina miasto na tle nocnego nieba.
 • ✅ 'Czarna kula’ – to również urna w kształcie kuli ze stali nierdzewnej, malowana techniką decoupage, czego efektem jest efekt naturalnych pęknięć.
 • ✅ 'Nostalgia’ – pudełko na prochy z figurką, przedstawiającą płaczącą kobietę. Urny artystyczne swoim wyglądem powinny wywoływać emocje.
 • ✅ 'Zaduma’ – urna artystyczna w podobnym kształcie, tym razem z figurką przedstawiającą mężczyznę.

Urny Planety, kuliste artystyczne urny z motywem planet:

 • ✅ 'Urna w kształcie Kuli Ziemskiej’ – idealna urna dla kogoś, kto za życia kochał podróże, naturę lub sprawy naszej planety miały dla niego duże znaczenie.
 • ✅ 'Urna w kształcie Jowisza’ – unikalna urna, dla kogoś, kto interesował się wszechświatem i wszelkimi ciekawostkami z nim związanymi. Urna dostępna w dwóch kolorach.
 • ✅ 'Urna z gwiazdami’ – kulista urna, posiadająca na sobie gwiazdy w trzech kolorach.

Wszystkie urny planety posiadają wewnątrz kulę ze stali nierdzewnej, w której umieszczane są prochy.


Urny artystyczne – Sklep Internetowy


Czy urny artystyczne są drogie?

Niekoniecznie są one droższe od innych urn kremacyjnych. Wszystko zależy od materiałów z jakich jest urna wykonana. Na cenę takiej urny ma również duży wpływ sposób jej wykonania. Ceny urn artystycznych możesz bardzo łatwo sprawdzić w zakładce: oblicz pojemność urny.

Urna dla entuzjastów motocykli.

Oryginalnym i nietuzinkowym pomysłem jest zakup artystycznej urny, która odzwierciedla pasję lub styl życia zmarłej osoby. Na przykład urna w kształcie kasku motocyklowego będzie zawsze przypominać nam zamiłowanie do wolności oraz mądrość życiową, którą zmarła osoba zdobyła podczas swej życiowej drogi. Taka urna uświetni podróż najbliższej osobie już po drugiej stronie życia.

Urny artystyczne jako element ozdobny.

Niektóre spośród urn artystycznych nie wyglądają jak typowe urny kremacyjne. Czasami możemy zaskoczyć inne osoby, które nawet nie podejrzewają, że dany przedmiot jest urną. Takie urny pięknie uzupełniają wygląd danego pomieszczenia i nadają mu niebywałego klimatu.

Urny z artystycznymi zdobieniami. Urny decoupage.

Wiele urn jest wykonywanych według naszego pomysłu i naszych wytycznych. Takich samych nie znajdziecie nigdzie indziej. Wystarczy niebanalny pomysł aby ze zwykłej urny wyciągnąć zupełnie inny wygląd i nadać jej artystyczną duszę. Doskonałym przykładem są nasze spękane urny. Są to urny, malowane metodą decoupage, pokryte naturalnymi pęknięciami lakieru. Mogą symbolizować żal i wewnętrzne rozbicie po stracie bliskiej osoby.

decoupage painted

Tworzenie urn artystycznych zaczynamy od pomysłu.

Czasami zastanawiamy się, co zrobić, aby dla naszego zmarłego bliskiego sprawić urnę inną niż wszystkie. W takim przypadku proponujemy spersonalizowane urny lub też wykonanie urny według własnego pomysłu. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniej urny, podziel się z nami swoim pomysłem. Wykonujemy nietypowe urny, inspirowane pomysłami naszych klientów.

Gdzie można przechowywać artystyczne urny pogrzebowe?

Trzeba pamiętać, że mieszkając w Polsce, należy dostosować się do aktualnych przepisów prawnych odnośnie pochówku zmarłych osób, ponieważ można otrzymać karę finansową. Inne kraje umożliwiają przechowywanie prochów w domu czy ogrodzie, niestety w Polsce nie ma takiej prawnej możliwości.

Artystyczne urny pogrzebowe mogą być przechowywane w różnych miejscach, w zależności od preferencji i potrzeb rodziny i bliskich osoby zmarłej. Niektóre możliwe opcje przechowywania urn to:

 1. W domu – niektóre osoby decydują się przechowywać urnę w domu, gdzie może być wystawiona na widok lub umieszczona w specjalnym miejscu, takim jak główny pokój lub gabinet.
 2. W kolumbarium lub katakumbach – wiele kościołów lub cmentarzy posiada kolumbaria, czyli specjalne miejsca do przechowywania urn.
 3. W mauzoleum – mauzolea są specjalnymi budynkami, w których przechowywane są urny lub prochy zmarłych.
 4. W ogrodzie lub na zewnątrz – niektóre osoby decydują się pochować urnę w ogrodzie lub innym zewnętrznym miejscu, takim jak park lub las.
 5. W skrzynce lub trumnie – niektóre urny artystyczne są wyposażone w specjalne skrzynki lub trumny, które umożliwiają przechowywanie urny w grobie lub w miejscu pochówku.

Ważne jest, aby wybrać miejsce przechowywania, które najlepiej spełni potrzeby i preferencje rodziny i bliskich osoby zmarłej oraz będzie odpowiednie dla wybranej urny.

Urna artystyczna niewątpliwie będzie pięknie wyglądać na uroczystości pogrzebowej!

2 thoughts on “Urny artystyczne. Nietuzinkowe urny z artystyczną duszą.

 1. Muszę przyznać, że takich urn to jeszcze nie widziałem. Gratuluję pomysłowości!

 2. Urna w kształcie kuli ziemskiej to był idealny pomysł dla mojego zmarłego ojca. Za życia był bardzo oryginalnym człowiekiem i tak tez chciał odejść. Niezwykła urna która pięknie prezentowała się na uroczystości pogrzebowej. Wszyscy byli pod wrażeniem i na długo zapamiętają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co na pogrzeb zamiast kwiatów? Alternatywne formy wyrazu szacunku.

Strata bliskiej nam osoby jest przykrym wydarzeniem dla każdego z nas. W sposób godny chcemy pożegnać naszego przyjaciela lub członka rodziny. Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za organizację pogrzebu, bardzo starannie wybieramy dom pogrzebowy. Chcemy, aby ostatnia droga zmarłego miała właściwą oprawę. Przeważnie rodzina oraz przyjaciele przybywający na pogrzeb przynoszą ze sobą kwiaty. Bardzo często jednak rezygnuje […]

Czytaj więcej >>

Stypa – Spotkanie Rodzinne z Okazji Śmierci Kogoś Bliskiego.

Stypa, jako tradycja o długim rodowodzie w Polsce, budzi wiele pytań dotyczących jej sensu i znaczenia. Co więc warto wiedzieć o tej praktyce? Co To Jest Stypa? Nazwa „stypa” wywodzi się od łacińskiego słowa „stipis”, które oznacza datek czy jałmużnę. To uroczysty poczęstunek, zazwyczaj organizowany w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół zmarłego, mający na celu […]

Czytaj więcej >>

Kapsuła czasu pojemnik. Co włożyć? Co napisać? Gdzie umieścić?

Kapsuła czasu pojemnik na wspomnienia i marzenia, fascynuje ludzi od pokoleń. To magiczne miejsce, w którym możemy schować nie tylko przedmioty, ale także nasze myśli i uczucia, by przekazać je przyszłym pokoleniom. W tym artykule odkryjemy, co warto umieścić w kapsule czasu, jak wyrazić swoje myśli i marzenia, oraz gdzie znaleźć idealne miejsce dla tego […]

Czytaj więcej >>