+48 515 351 884 | office@rememberme-forever.com

|

Pułanki 107, 38-130 Frysztak | woj.podkarpackie, Polska

order, wyróżnienie w kategorii sprzedaż internetowa

UWAGA! Z dumą zawiadamiamy, że zostaliśmy wyróżnieni "Konsumenckim Laurem Zaufania". Gwarancja najwyższej jakości!

Jaką urnę wybrać? 5 praktycznych porad przy wyborze urny.

jaką urnę wybrać, urna z drewna

Prawdopodobnie właśnie Tobie przypadł ten smutny obowiązek i zastanawiasz się jaką urnę wybrać? Poznaj najistotniejsze kwestie, które musisz wziąć pod uwagę.

Urna pogrzebowa to pojemnik, w którym przechowywane będą prochy zmarłego po procesie kremacji. Na pewno nieczęsto w swoim życiu stajemy przed wyborem urny pogrzebowej, więc zupełnie zrozumiałe jest to, że rodzi się w głowie wiele pytań i wątpliwości. Postaramy się rozwiać je wszystkie.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia na rynkach całego świata i zapoznaj się z artykułem.

1. Gdzie urna będzie przechowywana?

Zdecydowanie jest to kluczowa kwestia, ponieważ determinuje ona materiał, z jakiego urna musi być wykonana. Naturalnie urny wykonane z drewna będą bardziej wrażliwe na wilgoć czy warunki atmosferyczne niż urny kamienne czy ze stali nierdzewnej. Możliwe miejsca pochówku wyznaczają przepisy prawa aktualnie obowiązujące w Polsce.

Kolumbarium, coraz popularniejsze miejsce pochówku. W tym miejscu możemy bezpiecznie przechowywać większość z dostępnych urn, również te wykonane z drewna. Zalecamy dodatkowe zabezpieczenie prochów w urnie za pomocą plastikowego worka. Jak to zrobić, instrukcja >> tutaj << lub szybki filmik instruktażowy:

Katakumby, i inne podziemia przystosowane do przechowywania szczątków zmarłych ludzi. W tym przypadku zalecamy konsultację z osobą zarządzającą danym miejscem. Jeśli występuje tam zbyt duża wilgoć, wtedy zaleca się wykorzystać urny kamienne lub urny ze stali nierdzewnej zamiast urny wykonanej z drewna.

Grób, grobowiec murowany lub wykopany w ziemi. W tym przypadku zaleca się unikać urn drewnianych. Ze względu na panującą wilgoć urna musi być wykonana z bardziej trwałych materiałów, takich jak wyżej wymienione kamień i stal nierdzewna. Ponadto zaleca się również zastosować specjalny pojemnik ochronny, który w dużym stopniu chroni urnę przed uszkodzeniami mechanicznymi i naporem ziemi.

Urna na zewnątrz. Jest to możliwe, ale tylko w miejscu do tego wyznaczonym, to znaczy na cmentarzu. Jednak z drugiej strony taka urna powinna być zabezpieczona przed na przykład silnym wiatrem lub kradzieżą. Sposobem na to może być zabetonowanie podstawy lub umieszczenie w grobowcu z przeszkloną półką na urnę. Specjalna urna na zewnątrz.

Urna w Domu. Na chwilę obecną prawo polskie nie zezwala na przechowywanie urny z prochami ludzkimi w domu.

Urna z prochami zwierzęcia. W tym przypadku mamy zupełną dowolność działania. Najczęściej skremowane szczątki zwierzęcia są zamknięte w urnie i przechowywane w domu lub innym wybranym miejscu.

>> Zdjęcie obrotowe – dotknij/zbliż <<

2. Jaką pojemność powinna mieć urna?

Urny pogrzebowe występują w różnych rozmiarach. W konsekwencji tego należy zwrócić uwagę na jej pojemność. Dlatego udostępniamy bezpłatnie specjalne narzędzie w postaci kalkulatora pojemności urny. To dzięki niemu w łatwy sposób można określić potrzebną pojemność urny. Na podstawie przybliżonej wagi ciała w łatwy sposób oblicza się jakiej urny potrzebujemy. Jak to działa?

W Wyznaczone okienka wpisuje się odpowiednie dane i klika się ’ SZUKAJ ’. W tym momencie otrzymuje się informację o minimalnej potrzebnej pojemności urny i dodatkowo wyświetlą się urny, które spełniają Twoje wymagania. Ten kalkulator rozwieje wszelkie wątpliwości jaką urnę wybrać.


>> KALKULATOR OBJĘTOŚCI URNY <<


W powyższym kalkulatorze możemy określić:

 • Minimalną i maksymalną cenę
 • Wagę ciała (ta wartość będzie przeliczona na objętość urny)
 • Kategorię urny

Pamiętaj!! Dobrą praktyką jest wybór urny o nieco większej pojemności niż wskazuje kalkulator.

3. Typy urn pogrzebowych. Jaką urnę wybrać?

Urny ze względu na rozmiar:

 • Urna dla Dwojga, urna przystosowana do przechowywania prochów dwóch dorosłych osób.
 • Urna dla osoby dorosłej, urna w rozmiarze large, dla dorosłej osoby o „normalnej” masie ciała.
 • Urna w rozmiarze Medium, urna dla osoby o mniejszej masie ciała lub w zestawie z relikwiarzem.
 • Urna dziecięca, mała urna na prochy dziecka.
 • Relikwiarz, mini urna na małą część prochów.

Urny ze względu na materiał:

 • Urny Drewniane
 • Urny Metalowe
 • Urny Kamienne
 • Urny Szklane
 • Urny Ceramiczne

4. Urny personalizowane. Jaką urnę wybrać z wygrawerowanym własnym tekstem.

Urny personalizowane to urny, które wyglądem lub dołączoną plakietką z tekstem są tematycznie związane z tą konkretną osobą. Spersonalizować urnę można na dwa sposoby, to znaczy można ozdobić urnę w charakterystyczny sposób lub dołączyć pamiątkową plakietkę z wygrawerowanym tekstem.

urna spersonalizowana, urna dla policjanta, urna policyjna, czarna drewniana urna tematyczna

Spersonalizowane urny to takie, które odzwierciedlają charakter, temperament, zawód lub to kim ta osoba za życia była i jakie miała upodobania. Dla przykładu, gdy dana osoba była całe życie policjantem, bardzo dobrym pomysłem będzie wybór urny z elementem ozdobnym, który upamiętni jego dotychczasowe życie. Zobacz w sklepie >>

Do każdej urny można dołożyć grawerowaną plakietkę z własnym tekstem. Najczęściej są to dane osobowe zmarłej osoby, daty narodzin i śmierci oraz klika osobistych słów. Jeśli brakuje Ci pomysłu, w jaki sposób ułożyć tekst na plakietce, skorzystaj z kilku naszych podpowiedzi.

urny metalowe, urny stalowe producent, urny metalowe cena, cena urny metalowej, urna ze stali nierdzewnej, urna na prochy, urna pogrzebowa, plakietka na urnie, własny tekst na urnie, jaką wybrać urnę

5. Gdzie kupić urnę pogrzebową?

Nie zadawalają Cię urny, które oferują miejscowe zakłady pogrzebowe? Nie musisz kupować urny w zakładzie, z którego usług korzystasz a zakład pogrzebowy nie może odmówić Ci wykonania usługi przy dostarczeniu własnej urny.

Remember Forever to polska firma działająca od wielu lat na rynkach zagranicznych. Oferujemy unikalne i autorskie urny pogrzebowe według własnego projektu. Takich samych nie znajdziecie nigdzie indziej. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kremacją przedstawiamy swoją ofertę na rynek polski. Ekskluzywne urny pogrzebowe!


>> Największy w Polsce sklep z urnami <<


Czas i koszt wysyłki:

 • Na terenie Polski wysyłka jest darmowa!
 • Zamówienie do godz. 12.00 wysyłamy w ten sam dzień. Firma kurierska zobowiązuje się do dostarczenia w następny dzień roboczy.

URNY – GALERIA

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu tego artykułu masz o wiele większą wiedzą na temat urn pogrzebowych i już wiesz jaką urnę wybrać. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i skontaktuj się z nami. Z przyjemnością doradzimy w każdej kwestii.

różne rodzaje urn na prochy

3 thoughts on “Jaką urnę wybrać? 5 praktycznych porad przy wyborze urny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kondolencje: co to jest?

Kondolencje to wyraz współczucia i wsparcia dla osób przeżywających stratę bliskiej osoby. Są one istotnym elementem procesu żałoby, pomagającym w wyrażeniu żalu i okazaniu solidarności z rodziną zmarłego. Składanie kondolencji jest nie tylko wyrazem szacunku, ale także sposobem na wsparcie i pocieszenie tych, którzy przechodzą przez trudne chwile. Jak Wyrażać Kondolencje? Kondolencje mogą przybierać różne […]

Czytaj więcej >>

Urna dla mamy.

Strata bliskiej osoby to zawsze trudny moment w życiu. Gdy przychodzi czas pożegnania, wielu z nas staje przed wyborem odpowiedniego sposobu uczczenia pamięci zmarłego. Kremacja staje się coraz bardziej popularnym wyborem, a wybór odpowiedniej urny jest ważnym elementem tego procesu. W niniejszym artykule przybliżymy, jak wybrać urnę dla mamy, aby oddać jej hołd w sposób […]

Czytaj więcej >>

Kremacja Płodu: Delikatny Proces W Trudnych Chwilach

Kremacja płodu to temat niezwykle delikatny i pełen emocji. W obliczu straty nienarodzonego dziecka, rodzice stają przed wieloma trudnymi decyzjami, w tym jak godnie pożegnać swoje dziecko. Wybór kremacji jako formy pochówku staje się coraz bardziej popularny. Oferuje rodzicom możliwość stworzenia osobistego miejsca pamięci, które pomoże im przejść przez proces żałoby. Dlatego zrozumienie, jak przebiega […]

Czytaj więcej >>